Konkurs o Krakowie

,,Czy znasz polskie miasta-Kraków?”

W czwartek 26 marca , w Złotokłosie odbył się międzyszkolny etap konkursu dla uczniów klas trzecich. Nasz zespół w składzie :

  • Zuzia Poncyliusz, klasa 3a
  • Kuba Suski, klasa 3a
  • Wiktoria Krupa, klasa 3a               
  • Ula Gondek, klasa 3c
  • Ola Jakubowska, klasa 3c
  • Zuzia Rędzioch, klasa 3c

zajął I miejsce, pokonując osiem pozostałych drużyn.

SERDECZNIE GRATULUJEMY i czekamy na równie wspaniałe wyniki pierwszoklasistów, którzy w tym samym czasie i miejscu wykonywali ilustrację do baśni o Krakowie.  

                                               Jadwiga Piotrowska 

Eksperymenciaki - klasa 2c

      Dnia 4 marca mieliśmy zajęcia z chemii pt. „ Eksperymenciaki”. Ciekawe było, jak robiliśmy koralowiec. Odbijaliśmy bańki. Podobało mi się, jak moi koledzy próbowali różnych smaków: gorzki, słony, kwaśny, słodki. Moje koleżanki i ja sprawdzałyśmy te smaki papierkami lakmusowymi. Papierki rozpoznawały dwa smaki: gorzki i kwaśny. Płyny gorzkie barwiły je na zielono, a kwaśne na czerwono. Smakowała mi oranżada, którą sami zrobiliśmy, ale herbata, którą też sami zrobiliśmy, nie smakowała mi. Smutno mi było, gdy pękła moja bransoletka, ale pani wymieniła ją na nową. Te zajęcia bardzo mi się podobały.
Julia Ciesielska

….Dowiedzieliśmy się z czego robi się czerwony barwnik spożywczy. Odbijaliśmy rękawami bańki mydlane. Zrobiliśmy z różnych soli „rafę koralową”. Dostaliśmy świecące się bransoletki. Bardzo mi się podobało.
Kacper Chmielewski

…Było super. Mogliśmy się wiele nauczyć o chemii. Na przykład dowiedzieliśmy się z czego jest robiona oranżada. …
Julia Orzechowska

Eksperymenciaki

Hej, to my - DZIECIAKI EKSPERYMENCIAKI z klasy Ia. Dzisiaj tj. 19 bm. na lekcji robiliśmy doświadczenia chemiczne. Było super. To właśnie dwie panie, które do nas przyjechały sprawiły, że w sali się dymiło, wrzało, kipiało i pachniało.Na każdego ucznia czekał biały fartuch i każdy z nas mógł wziąć udział w robieniu jakiegoś doświadczenia. Wiemy, że kwasek cytrynowy i soda, które są w każdej kuchni, bardzo są pomocne przy robieniu ciekawych doświadczeń - oczywiście, tylko pod opieką kogoś dorosłego. Na koniec wspólnie zrobiliśmy klasową "rafę koralową", która będzie rosła przez cały rok. Zajęcia bardzo nam się podobały. Każdy z nas dostał dyplom Eksperymenciaka i mały upominek.

Eksperymenciaki z Ia
P.S. W zajęciach tych uczestniczyły też dzieci z klasy Ic,Id i IIa

Pasowanie na czytelnika

Ale się cieszymy - my pierwszaki z Ia, bo dzisiaj tj. 11.03.br. zostaliśmy przez Panią bibliotekarkę pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Bardzo długo czekaliśmy na tę chwilę, aż wreszcie możemy już wypożyczać książki, czym będziemy
doskonalić technikę czytania. Pani Jola przygotowała dla nas miłą niespodziankę, a mianowicie ze starszymi uczniami
przygotowała przedstawienie, których bohaterami były postacie z bajek. Po ciekawym przedstawieniu nastąpił ten oczekiwany przez nas moment - pasowanie na czytelnika. Pani bibliotekarka każdego ucznia uderzała książką w ramię, a "bajkowe postacie" częstowały nas chrupkami i rozdawały piękne zakładki do książek. Potem mogliśmy wybrać sobie jedną książkę z księgozbioru i ją wypożyczyć.
Bardzo ładna jest ta biblioteka. Jest kącik czytelniczy, gdzie można sobie posiedzieć i poczytać.
Jest wiele misiów do których można się poprzytulać. Bardzo często będziemy do niej "zaglądać".

Kronikarze

Mistrzowska lekcja integracji!

 Śmiało można powiedzieć, że takiej lekcji w szkole jeszcze nie było. 15 grudnia klasy 1-4 miały okazję spotkania się z prawdziwymi mistrzami olimpijskimi. Jednak lekcja była wyjątkowa nie tylko ze względu na fakt, że każdy z naszych trzech gości jest multimedalistom w szermierce. Wyjątkowe jest to że medale zdobywają mimo swojej niepełnosprawności.

Akademia Integracji, Fundacja z Warszawy, została zaproszona przez Radę Rodziców na specjalną lekcję integracji. W czasie spotkania dzieci, często po raz pierwszy, miały okazję spotkania się z osobami z niepełnosprawnością. Osoby na co dzień poruszające się na wózkach inwalidzkich, często kojarzą się ze smutkiem i nieszczęściem. Nasi goście udowodnili na swoim przykładzie, że mimo że nie mogą chodzić, są szczęśliwi, odnoszą sukcesy, realizują swoje pasje. Pokazali się jako wybitni sportowcy, którzy swoim zaangażowaniem potrafili zarazić dzieci i włączyć do żywej dyskusji. Prezentacja i rozmowa urozmaicona była bardzo ciekawymi filmami otwierającymi nawet nam, dorosłym, oczy na różnorodność i możliwości jakie stoją przed każdym z nas.

Największym chyba zainteresowaniem cieszył się pokaz walki szermierczej – dzieci poznały zasady jakie rządzą tym sportem, a kilkoro z nich miało okazję sędziować. Punktem kulminacyjnym była walka szermierki na wózkach, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły!

Serdecznie dziękujemy panom z Akademii Integracji, że zechcieli nas odwiedzić i zaszczepić w nas prawdziwego ducha integracji!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę Fundacji - www.AkademiaIntegracji.pl,
www.facebook.com/FundacjaAkademiaIntegracji .

Magdalena Sułek-Domańska

menu głównetreść strony