Aktualności - z życia szkoły

Dom opieki

Dnia osiemnastego grudnia 2018r my, wolontariusze ze szkoły w Zalesiu Górnym - pod opieką pani I. Wichowskiej, pani D. Zuchowicz i pani M. Grzegorczyk - wybraliśmy się w odwiedziny do Zalesiańskich Seniorów z Domu Opieki.

Spotkanie zaczęliśmy od wspólnego kolędowania – byliśmy świetnie przygotowani, gdyż nie tylko śpiewaliśmy kolędy, ale mieliśmy nawet własny podkład muzyczny. Podopieczni z Domu Opieki chętnie włączali się do wspólnego śpiewu, co czyniło atmosferę bardzo niezwykłą. Następnie wręczyliśmy wcześniej przygotowane prezenty – bombki wykonane przez uczniów naszej szkoły wraz z kartkami świątecznymi i własnoręcznie upieczonymi pierniczkami. Odwiedziliśmy również tych, którzy nie mogli przyjść na świetlicę, gdzie odbywała się nasza uroczystość. Wszystkim złożyliśmy serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Było to bardzo emocjonujące i niezapomniane przeżycie, które na długo pozostanie nie tylko w naszej pamięci, ale sądzę, że również będzie miło i ciepło wspominane przez Seniorów z Domu Opieki. Szczególnie radość na twarzach obdarowywanych Seniorów, którzy cieszą się nawet z drobnych gestów życzliwości i pamięci, daje nam poczucie dobrze wykonanego zadania.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w konkursie na bombkę dla Zalesiańskiego Seniora – myślę, że największą nagrodą dla każdego z Was jest świadomość, że Wasz trud włożony w przygotowanie bombki, sprawił ogromną radość drugiej osobie. Niektórzy Seniorzy płakali, inni się śmiali – każdy na swój własny sposób okazywał emocje. Jedno jest jednak pewne – były to oznaki radości i wdzięczności.

Wiktoria Postek klasa 7b


 

menu głównetreść strony