Pasowanie czytelników 2017

 W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników.

Zanim złożyli przysięgę obejrzeli przedstawienie, z którego dowiedzieli się ile radości sprawia czytanie książek. Uczennice z klasy 5c przygotowały Bajkę o Smutnej Królewnie. Narrator –  Madzia Forowicz zaprosiła dzieci do krainy baśni.  Dawno temu żył Król – Zosia Wichowska, który miał wielkie zmartwienie, bo jego córeczka była bardzo smutna. Wezwany Medyk – Ewa Dukała po zbadaniu królewny orzekł, że nie jest źle tylko trzeba czekać aż czarodziej zjawi się. Przybył Mag – Hania Paterek z czarodziejskim ptakiem i pięknymi książkami. Królewna – Sonia Stępień przyjęła dary, które sprawiły, że od tej pory smutna królewna stała się radosna.

Potem była zabawa. Postacie z bajki zabrała dzieci w podróż do świata książek. Z wiersza „Skarga książki” dzieci dowiedziały się czego nie wolno robić i jak należy dbać o książki. Po złożeniu przyrzeczenia i pasowaniu samodzielnie wybrały i wypożyczyły książki do czytania w domu. Na pożegnanie młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki zachęcające do czytania. 

Następne spotkanie w bibliotece będzie po feriach zimowych i wtedy pierwszaki poznają prawa i obowiązki czytelników.

nauczyciel bibliotekarz Jolanta Wysokińska

 

Warto przeczytać - nowości w bibliotece szkolnej!

 Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela

         Zabawne opowiastki Grzegorza Kasdepke w sugestywny sposób tłumaczą zawiłe problemy ekonomii, tworząc przy tym barwny świat zamieszkały przez różne dziwadła. Dzięki kreatywnym ilustracjom Daniela de Latoura tajemnicze stwory brykają po kartach książki niełatwe do oswojenia. Być może nawet nieco onieśmielające przy samym wejściu, okazują się nie takie straszne po rzetelnym oprowadzeniu i komentarzu Ryszarda Petru. Zapraszamy do zoo dzieci i rodziców, bo dobra zabawa to czasem także satysfakcja z obłaskawienia ekonomicznego zwierza.

Czytaj więcej...

menu głównetreść strony