Konkurs języka angielskiego Spelling Competition dla klas II-III

We czwartek 26 stycznia odbył się konkurs Spelling Competition dla klas II-III.
Do konkursu przystąpiło 10 uczniów klas III oraz 3 uczniów klas II.

Oto uczniowie zakwalifikowani do II etapu:
Kl.II
1 Ola Maj kl.2c
2 Marcel Skubiszewski kl.2d
Kl.III
1 Andrzej Rączka kl.3c
2 Jan Pełeszok kl.3c
3 Natalia Michałowska kl.3d
Etap międzyszkolny odbędzie się 29.03.2017 w SP1 w Piasecznie.

Joanna Tarłowska-Matulka

Chwalimy się sukcesami !

Kończy się pierwszy semestr, a za nami połowa roku ciężkiej i owocnej pracy.

Młodsi uczniowie naszej szkoły oprócz tego, że pilnie się uczą, to chętnie też biorą udział w konkursach zarówno szkolnych, jak i pozaszkolnych i odnoszą w  nich sukcesy.  W pierwszym semestrze  roku szkolnego 2016/2017 uczniowie brali udział  w dwunastu różnych konkursach, do których musieli się dodatkowo przygotować, wykazać wiedzą i zdolnościami. Na wszystkich, którzy stanęli na podium lub zdobyli wyróżnienie  czekały miłe rzeczowe niespodzianki. Tematyka konkursów była zróżnicowana i chętni mogli wybrać to, w czym czują się najlepsi.

 

  • Wojewódzki konkurs plastyczny organizowany przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych pt.”Wśród lasów i łąk Chojnowskiego Parku Krajobrazowego”.

       Iwo Majewski z klasy IIIc, - I miejsce

Nela Konarzewska z klasy IIIc  - wyróżnienie

 

  • Gminny konkurs recytatorski pt.”Wierszyki łamiące języki”

 W szkolnym etapie tego konkursu spośród 30 uczestników wyróżnienie otrzymali:  Ignacy Cieszkiewicz Ia, Zuzanna Chmielarczyk IIId, Julia Chomicz IIIc, Barbara Gurbowicz Ic, Mateusz Kusztal IIIc, Alicja Lechowicz IIId, Adrian Majkowski Ia, Julia Morawska IIIb, Jga Stępień Ib, Stanisław Swynenka IIc, Emille Weinar IIIb,  Stanisław Ziólczyk Ia.

 

Do etapu gminnego zakwalifikowali się:  Nina Ogryczak klasa Ib, Nela Konarzewska klasa IIIc, Amelia Tyborowska  kl. Ib.

 

Nina Ogryczak  z klasy Ib - wyróżnienie.

 

 

  • Szkolny konkurs plastyczny „Mój miś”

Gabriel Jeżewski z klasy IIIb – I miejsce  

Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały drobne upominki.

 

  • Gminny konkurs plastyczny pt.”Legendy piaseczyńskie”

Piotr Kamiński z klasy Ib. – wyróżnienie

 

  • Szkolny konkurs „Bombka bożonarodzeniowa”

Nagrodzeni w konkursie: Jacek Nosowski, Zuzanna Kołodziej, Laura Łuczyńska, Hania Sobczyk, Samanta Wolff, Antoni Dylewski, Martyna Świetlik, Amelia Białecka, Amelia Gronek, Natalia Górecka, Maja Smulczyńska, Aleksandra Użycka, Piotr Olczak.

 

 

  •  Piaseczyński Konkurs Kolęd i  Pastorałek

Zuzanna Chmielarczyk  z klasy III d - III miejsce.

 

  • Konkurs plastyczny „Ozdoba świąteczna w barwach Unii Europejskiej”

Julia Chomicz z klasy IIIc - II miejsce   

Zuzanna Chmielarczyk z klasy IIId -  wyróżnienie.

 

  • Do drugiego etapu konkursu „My Little English Word” zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Emilie Weinar IIb 

Maja Pacholczyk  IIb,

Ala Lechowicz IIId

Piotr Zdziennicki  IIId,

Andrzej Rączka  IIIC

Gabrysia Ciesielska  IIIc. 

 

      Uczniowie klas młodszych brali udział w szkolnych i mazowieckich Mistrzostwach Szachowych, w Gminnym konkursie plastycznym pt „Gwiazda Betlejemska”, Szkolnym konkursie „Książka z imieniem w tytule”. W Wojewódzkim konkursie „Dzika stołówka-dary dla lasu” uczniowie przynosili zebrane przez siebie żołędzie, którymi zimą będą dokarmiane  leśne  zwierzęta.

       Przez cały semestr prace plastyczne naszych uczniów prezentowane były na tablicach korkowych przy salach lekcyjnych. Uczniowie mieli możliwość pochwalenia się swoimi zdolnościami plastycznymi a rodzice mogli obejrzeć wytwory dziecięcej wyobraźni.

      Wszystkim laureatom , osobom wyróżnionym, oraz uczestnikom  gratulujemy i życzymy sukcesów, a niezdecydowanych zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

                                                                                                                              Opracowała

                                                                                                                       Małgorzata Jasińska

Wyniki I etapu konkursu English Dictation

Uczniowie zakwalifikowani do II etapu English Dictation
                            
1 Ptaszyńska Ola kl.6b      
2 Wioletta Kobus kl.6d      
3 Wiktoria Postek kl.5b     
4 Maksymilian Raczek kl.5b  
5 Hania Rok kl.4b           
6 Rędzioch Rozalia kl.4c    

Gratulacje!

Joanna Tarłowska-Matulka

menu głównetreść strony