Wyniki I etapu konkursu „MY LITTLE ENGLISH WORLD”

UCZNIOWIE, KTÓRZY ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO II ETAPU KONKURSU

„MY LITTLE ENGLISH WORLD”

Rączka Andrzej                            3c                               30/30
Weiner Emilie                              3b                               30/30
Zdziennicki  Piotr                         3d                               29/30
Lechowicz Alicja                          3d                               27/30
Pacholczyk Maja                          3b                               26/30
Ciesielska Gabrysia                       3c                               25/30

Podsumowanie konkursu Super Miś 2016

 

Super Miś 2016 

W tym roku do konkursu stanęło 86 misiów –  trzy razy więcej niż w roku ubiegłym.

25 listopada w Światowym Dniu Pluszowego Misia odbyły się huczne i bardzo trudne wybory ponieważ wszystkie miśki były wspaniałe, każdy zasługiwał na wyróżnienie. W głosowaniu udział wzięli uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice i oddali 546 głosów ważnych i 5 głosów nieważnych.

Tytuł  „Super Misia” zdobyła praca numer 30. Gabrysia Jeżewskiego z klasy 3b otrzymując 42 głosy.

Do pierwszej piątki zakwalifikowały się misie z numerami:

69. Marysi Moczulak z klasy 5 b - 31 głosów,

85. Weroniki Grzesikiewicz z klasy 5 c – 29 głosów,

36. Julki Ptaszyńskiej z klasy 5 b – 27 głosów,

60. Karoliny Leppin z klasy 6 c - 25 głosów.

Pozostałe „głosy” doceniły 80 misiów, które nie dostały się do finału.Wszystkie prace konkursowe zostały zamieszczone w fotogalerii na stronie internetowej szkoły. Umiejętności plastyczne, chęci i pomysłowość wszystkich uczestników konkursu zostaną nagrodzone przez Radę Rodziców na apelu świątecznym!

W grudniu zapraszam na konkurs „Szóstka” z ortografii!

– nagrody to „6” do dziennika!

Serdecznie zapraszam do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek!

                                                                         nauczyciel bibliotekarz Jolanta Wysokińska

 

 

Piosenka, uśmiech i Zalesiańskie Nutki.

17 września br. w Amfiteatrze Bemowo odbył się III Festiwal Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech I my". Uczniowie z naszego Zespołu Szkół kolejny raz wzięli udział w koncercie. W tym roku impreza miała charakter międzynarodowy, oprócz polskich wykonawców byli goście z zagranicy - Zespół Polonia z niemieckiego miasta Monachium oraz solistka z Litwy. Nasz zespół muzyczny Zalesiańskie Nutki wykonał nie tylko piosenkę otwierającą festiwal, ale także w bardzo ciekawy i profesjonalny sposób wystąpił z utworem "Polny strach". Na festiwalu swój talent wokalny i urok osobisty zaprezentowała uczennica gimnazjum Jagoda Wichowska, wykonując piosenkę "Chłopiec z gitarą".

Powstanie zespołu i jego sukcesy zawdzięczamy przede wszystkim nauczycielce muzyki - pani Grażynie Babińskiej. Zespół tworzą uzdolnione muzycznie dzieci. Są to uczniowie szkoły podstawowej I gimnazjum. Na festiwalu wystąpili soliści - Piotr Ryżak, Marcelina Czublun, Kinga Jarosz, Zuzanna Rędzioch i chór - Teresa Ciesielska, Justyna Starecka, Karolina Leppin, Natalia Zuchowicz, Wojciech Telakowiec, Zofia Tepper, Joanna Makowska, Rozalia Rędzioch, Zuzanna Poncyliusz, Ewa Dukała, Daria Maleszewska, Julia Zuchowicz i Maria Usiądek.

Występom naszych uczniów na festiwalu przyglądali się liczni widzowie. Dużą przyjemność naszym artystom sprawiła obecność pani dyrektor Marty Blauth i pani wicedyrektor Natalii Szymaszek.

Festiwal powiązany był z obchodzonym 21 września Światowym Dniem Orderu Uśmiechu. Zgodnie z tradycją podczas koncertu odbyła się ceremonia wręczenia orderu. W tym roku to odznaczenie otrzymał znakomity aktor i reżyser, profesor sztuki Jerzy Stuhr znany dzieciom z dubbingu roli osła w filmie "Shrek". Jerzy Stuhr został 1001 Kawalerem Orderu Uśmiechu. Niewzruszony, ze stoickim spokojem aktor wypił sok z wyciśniętej cytryny, a następnie zauroczył wszystkich promiennym uśmiechem. Na koniec ceremonii świeżo upieczony Kawaler przysiągł "być pogodnym i dzieciom radość przynosić". Nasi uczniowie z tej uroczystości wrócili nie tylko z niezapomnianymi wrażeniami, ale również z autografami i pamiątkowymi zdjęciami z aktorem oraz upominkami ufundowanymi przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Po obejrzeniu występów muzycznych pani dyrektor Marta Blauth rozmawiała z Rzecznikiem Praw Dziecka o młodzieży. Pan Michalak otrzymał zaproszenie do odwiedzenia naszej szkoły i mamy nadzieję, że w niedługim czasie zaszczyci nas swoją obecnością. Natomiast nasza uczennica Marcelina Czublun miała okazję przeprowadzić rozmowę z Rzecznikiem Praw Dziecka. Obecnie czekamy na autoryzację wywiadu, który niebawem ukaże się w szkolnej gazetce "Uczniak".

Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych w Zalesiu Górnym wyraża podziękowania założycielom Fundacji Muzyczny Krąg: Barbarze Kolago i Tadeuszowi Belerskiemu za zaproszenie naszych uczniów na festiwal. Natomiast państwu Grażynie i Fryderykowi Babińskim oprócz podziękowań należą się ogromne brawa za przygotowanie dzieci do występów. Dla pana Macieja Zadrąga wyrazy wdzięczności za pomoc w tworzeniu i ozdabianiu kapeluszy naszych artystów. Serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację wyjazdu i opiekę nad dziećmi w trakcie trwania festiwalu.

Irina Maleszewska

 

menu głównetreść strony