Chwalimy się sukcesami !

Kończy się pierwszy semestr, a za nami połowa roku ciężkiej i owocnej pracy.

Młodsi uczniowie naszej szkoły oprócz tego, że pilnie się uczą, to chętnie też biorą udział w konkursach zarówno szkolnych, jak i pozaszkolnych i odnoszą w  nich sukcesy.  W pierwszym semestrze  roku szkolnego 2016/2017 uczniowie brali udział  w dwunastu różnych konkursach, do których musieli się dodatkowo przygotować, wykazać wiedzą i zdolnościami. Na wszystkich, którzy stanęli na podium lub zdobyli wyróżnienie  czekały miłe rzeczowe niespodzianki. Tematyka konkursów była zróżnicowana i chętni mogli wybrać to, w czym czują się najlepsi.

 

  • Wojewódzki konkurs plastyczny organizowany przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych pt.”Wśród lasów i łąk Chojnowskiego Parku Krajobrazowego”.

       Iwo Majewski z klasy IIIc, - I miejsce

Nela Konarzewska z klasy IIIc  - wyróżnienie

 

  • Gminny konkurs recytatorski pt.”Wierszyki łamiące języki”

 W szkolnym etapie tego konkursu spośród 30 uczestników wyróżnienie otrzymali:  Ignacy Cieszkiewicz Ia, Zuzanna Chmielarczyk IIId, Julia Chomicz IIIc, Barbara Gurbowicz Ic, Mateusz Kusztal IIIc, Alicja Lechowicz IIId, Adrian Majkowski Ia, Julia Morawska IIIb, Jga Stępień Ib, Stanisław Swynenka IIc, Emille Weinar IIIb,  Stanisław Ziólczyk Ia.

 

Do etapu gminnego zakwalifikowali się:  Nina Ogryczak klasa Ib, Nela Konarzewska klasa IIIc, Amelia Tyborowska  kl. Ib.

 

Nina Ogryczak  z klasy Ib - wyróżnienie.

 

 

  • Szkolny konkurs plastyczny „Mój miś”

Gabriel Jeżewski z klasy IIIb – I miejsce  

Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały drobne upominki.

 

  • Gminny konkurs plastyczny pt.”Legendy piaseczyńskie”

Piotr Kamiński z klasy Ib. – wyróżnienie

 

  • Szkolny konkurs „Bombka bożonarodzeniowa”

Nagrodzeni w konkursie: Jacek Nosowski, Zuzanna Kołodziej, Laura Łuczyńska, Hania Sobczyk, Samanta Wolff, Antoni Dylewski, Martyna Świetlik, Amelia Białecka, Amelia Gronek, Natalia Górecka, Maja Smulczyńska, Aleksandra Użycka, Piotr Olczak.

 

 

  •  Piaseczyński Konkurs Kolęd i  Pastorałek

Zuzanna Chmielarczyk  z klasy III d - III miejsce.

 

  • Konkurs plastyczny „Ozdoba świąteczna w barwach Unii Europejskiej”

Julia Chomicz z klasy IIIc - II miejsce   

Zuzanna Chmielarczyk z klasy IIId -  wyróżnienie.

 

  • Do drugiego etapu konkursu „My Little English Word” zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Emilie Weinar IIb 

Maja Pacholczyk  IIb,

Ala Lechowicz IIId

Piotr Zdziennicki  IIId,

Andrzej Rączka  IIIC

Gabrysia Ciesielska  IIIc. 

 

      Uczniowie klas młodszych brali udział w szkolnych i mazowieckich Mistrzostwach Szachowych, w Gminnym konkursie plastycznym pt „Gwiazda Betlejemska”, Szkolnym konkursie „Książka z imieniem w tytule”. W Wojewódzkim konkursie „Dzika stołówka-dary dla lasu” uczniowie przynosili zebrane przez siebie żołędzie, którymi zimą będą dokarmiane  leśne  zwierzęta.

       Przez cały semestr prace plastyczne naszych uczniów prezentowane były na tablicach korkowych przy salach lekcyjnych. Uczniowie mieli możliwość pochwalenia się swoimi zdolnościami plastycznymi a rodzice mogli obejrzeć wytwory dziecięcej wyobraźni.

      Wszystkim laureatom , osobom wyróżnionym, oraz uczestnikom  gratulujemy i życzymy sukcesów, a niezdecydowanych zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

                                                                                                                              Opracowała

                                                                                                                       Małgorzata Jasińska

Wyniki I etapu konkursu English Dictation

Uczniowie zakwalifikowani do II etapu English Dictation
                            
1 Ptaszyńska Ola kl.6b      
2 Wioletta Kobus kl.6d      
3 Wiktoria Postek kl.5b     
4 Maksymilian Raczek kl.5b  
5 Hania Rok kl.4b           
6 Rędzioch Rozalia kl.4c    

Gratulacje!

Joanna Tarłowska-Matulka

Podsumowanie konkursu Super Miś 2016

 

Super Miś 2016 

W tym roku do konkursu stanęło 86 misiów –  trzy razy więcej niż w roku ubiegłym.

25 listopada w Światowym Dniu Pluszowego Misia odbyły się huczne i bardzo trudne wybory ponieważ wszystkie miśki były wspaniałe, każdy zasługiwał na wyróżnienie. W głosowaniu udział wzięli uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice i oddali 546 głosów ważnych i 5 głosów nieważnych.

Tytuł  „Super Misia” zdobyła praca numer 30. Gabrysia Jeżewskiego z klasy 3b otrzymując 42 głosy.

Do pierwszej piątki zakwalifikowały się misie z numerami:

69. Marysi Moczulak z klasy 5 b - 31 głosów,

85. Weroniki Grzesikiewicz z klasy 5 c – 29 głosów,

36. Julki Ptaszyńskiej z klasy 5 b – 27 głosów,

60. Karoliny Leppin z klasy 6 c - 25 głosów.

Pozostałe „głosy” doceniły 80 misiów, które nie dostały się do finału.Wszystkie prace konkursowe zostały zamieszczone w fotogalerii na stronie internetowej szkoły. Umiejętności plastyczne, chęci i pomysłowość wszystkich uczestników konkursu zostaną nagrodzone przez Radę Rodziców na apelu świątecznym!

W grudniu zapraszam na konkurs „Szóstka” z ortografii!

– nagrody to „6” do dziennika!

Serdecznie zapraszam do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek!

                                                                         nauczyciel bibliotekarz Jolanta Wysokińska

 

 

Wyniki I etapu konkursu „MY LITTLE ENGLISH WORLD”

UCZNIOWIE, KTÓRZY ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO II ETAPU KONKURSU

„MY LITTLE ENGLISH WORLD”

Rączka Andrzej                            3c                               30/30
Weiner Emilie                              3b                               30/30
Zdziennicki  Piotr                         3d                               29/30
Lechowicz Alicja                          3d                               27/30
Pacholczyk Maja                          3b                               26/30
Ciesielska Gabrysia                       3c                               25/30

Piosenka, uśmiech i Zalesiańskie Nutki.

17 września br. w Amfiteatrze Bemowo odbył się III Festiwal Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech I my". Uczniowie z naszego Zespołu Szkół kolejny raz wzięli udział w koncercie. W tym roku impreza miała charakter międzynarodowy, oprócz polskich wykonawców byli goście z zagranicy - Zespół Polonia z niemieckiego miasta Monachium oraz solistka z Litwy. Nasz zespół muzyczny Zalesiańskie Nutki wykonał nie tylko piosenkę otwierającą festiwal, ale także w bardzo ciekawy i profesjonalny sposób wystąpił z utworem "Polny strach". Na festiwalu swój talent wokalny i urok osobisty zaprezentowała uczennica gimnazjum Jagoda Wichowska, wykonując piosenkę "Chłopiec z gitarą".

Powstanie zespołu i jego sukcesy zawdzięczamy przede wszystkim nauczycielce muzyki - pani Grażynie Babińskiej. Zespół tworzą uzdolnione muzycznie dzieci. Są to uczniowie szkoły podstawowej I gimnazjum. Na festiwalu wystąpili soliści - Piotr Ryżak, Marcelina Czublun, Kinga Jarosz, Zuzanna Rędzioch i chór - Teresa Ciesielska, Justyna Starecka, Karolina Leppin, Natalia Zuchowicz, Wojciech Telakowiec, Zofia Tepper, Joanna Makowska, Rozalia Rędzioch, Zuzanna Poncyliusz, Ewa Dukała, Daria Maleszewska, Julia Zuchowicz i Maria Usiądek.

Występom naszych uczniów na festiwalu przyglądali się liczni widzowie. Dużą przyjemność naszym artystom sprawiła obecność pani dyrektor Marty Blauth i pani wicedyrektor Natalii Szymaszek.

Festiwal powiązany był z obchodzonym 21 września Światowym Dniem Orderu Uśmiechu. Zgodnie z tradycją podczas koncertu odbyła się ceremonia wręczenia orderu. W tym roku to odznaczenie otrzymał znakomity aktor i reżyser, profesor sztuki Jerzy Stuhr znany dzieciom z dubbingu roli osła w filmie "Shrek". Jerzy Stuhr został 1001 Kawalerem Orderu Uśmiechu. Niewzruszony, ze stoickim spokojem aktor wypił sok z wyciśniętej cytryny, a następnie zauroczył wszystkich promiennym uśmiechem. Na koniec ceremonii świeżo upieczony Kawaler przysiągł "być pogodnym i dzieciom radość przynosić". Nasi uczniowie z tej uroczystości wrócili nie tylko z niezapomnianymi wrażeniami, ale również z autografami i pamiątkowymi zdjęciami z aktorem oraz upominkami ufundowanymi przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Po obejrzeniu występów muzycznych pani dyrektor Marta Blauth rozmawiała z Rzecznikiem Praw Dziecka o młodzieży. Pan Michalak otrzymał zaproszenie do odwiedzenia naszej szkoły i mamy nadzieję, że w niedługim czasie zaszczyci nas swoją obecnością. Natomiast nasza uczennica Marcelina Czublun miała okazję przeprowadzić rozmowę z Rzecznikiem Praw Dziecka. Obecnie czekamy na autoryzację wywiadu, który niebawem ukaże się w szkolnej gazetce "Uczniak".

Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych w Zalesiu Górnym wyraża podziękowania założycielom Fundacji Muzyczny Krąg: Barbarze Kolago i Tadeuszowi Belerskiemu za zaproszenie naszych uczniów na festiwal. Natomiast państwu Grażynie i Fryderykowi Babińskim oprócz podziękowań należą się ogromne brawa za przygotowanie dzieci do występów. Dla pana Macieja Zadrąga wyrazy wdzięczności za pomoc w tworzeniu i ozdabianiu kapeluszy naszych artystów. Serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację wyjazdu i opiekę nad dziećmi w trakcie trwania festiwalu.

Irina Maleszewska

 

menu głównetreść strony