Zawody Pływackie

               
Dnia 9 stycznia  2015 r. uczniowie klas drugich naszej szkoły brali udział  w Zawodach Pływackich w Ośrodku  Sportowym GOSIR w Piasecznie. Cieszymy się z  wielu sukcesów dzieci.

W konkurencji  na 25 m stylem piersiowym chłopców uczniowie zajęli:
II miejsce – Antoni Pangowski        z 2 c   –     0;26;31
III miejsce- Mateusz Gołębiewski  z 2 b   -      0;26;90

W pierwszej dziesiątce zmieścili się: 
VIII miejsce- Tymoteusz Markiewicz  z 2b -    0;31;33
IX   miejsce – Szymon Trojanowski     z 2a -    0;32;13

W konkurencji na 25 m stylem grzbietowym dziewcząt uczennice zajęły:
I  miejsce   – Dobrochna Błasiak      z 2c -     0;29;28
II miejsce   – Kinga Ptaszyńska         z 2b  -    0;29;49
III miejsce -   Zuzanna Kowalewicz   z 2c -     0;34;21

W pierwszej dziesiątce zmieściła się

VIII miejsce  - Hanna Rok    z 2c  -  0;34;21 

W sztafecie uczniowie zajęli:
I miejsce  kl. 2 b   -  1;53;64  
:
Kinga Ptaszyńska, Mateusz Gołębiewski, Tymoteusz Markiewicz, Szymon Wilk.
III miejsce kl. 2c – 2;10;00  :
Dobrochna Błasiak, Hanna Rok, Bernard Lewandowski, Antoni Pangowski.

Kuratoryjny Konkurs Informatyczny "miniLOGIA" dla szkół podstawowych

W październiku 2014 roku  uczniowie szkół podstawowych podległych Mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty zmagali się z rozwiązywaniem zadań  graficznych w językach programowania Logo i Python.

Miło mi poinformować, że w Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym ośmioro uczniów zakwalifikowało się do II etapu Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego.

  • Jakub Bliźniuk
  • Szymon Doba
  • Mikołaj Grabowski
  • Marek Łabęcki
  • Wojciech Mierzejewski
  • Magdalena Puch
  • Piotr Ryżak
  • Krzysztof Sildatke

Serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w  kolejnych etapach konkursu.

Marta Ryżak

 

Koncert finałowy - "SZTUKATORZY"

Dnia 7 grudnia 2014 roku w Domu Parafialnym przy kościele św. Anny w Piasecznie odbył się Festiwal Poezji Śpiewanej „Sztukatorzy”. Z naszej szkoły wystąpili:

  • Kaja Brunzlow – „Nastroje”
  • Teresa Ciesielska – „”Śpij maluszku
  • Paweł Cieszanowski „Ogniska już dogasa blask”
  • Izabela Jabłońska – „Cichosza”
  • Rafał Królikowski – „Raz i dwa”
  • Maria Kwiatkowska. – „Piosenka drewnianych lalek”
  • Zuzanna Malawska – „Między ciszą a ciszą”
  • Piotr Ryżak – „Okularnicy”
  • Justyna Starecka – „Koncert jesienny”
  • Natalia Turowska – „Śpij bajki śnij”
  • Joanna Wawro – „Kiedy mi wesoło”
  • Jagoda Wichowska – „Pomidory”
  • Dominika Wielgosz – „Przeprowadzka”
  • Asia Wilczyńska – „Przeprowadzka”
  • Zosia Woźniak – „Księżyc w misce”
  • Natalia Zuchowicz – „Zostawcie nam”

Uczniowie byli przygotowywani przez profesjonalny zespół w składzie:

  • Grażyna Babińska
  • Fryderyk Babiński
  • Barbara Szczycińska
  • Stanisław Szczyciński
  • Katarzyna Tarkowska
  • Jacek Solecki

Wyżej wymienionym  osobom bardzo serdecznie dziękujemy za ogromny wysiłek i cierpliwość, jaki włożyli w przygotowanie młodych artystów do koncertu.

Wyniki 7 Festiwalu Poezji Śpiewanej "Sztukatorzy" w kategorii dzieci:

  1. Iza Jabłońska
  2. Joanna Wawro
  3. Dominika Wielgosz i Joasia Wilczyńska

Nagroda Publiczności: Iza Jabłońska 

Nagrody specjalne:

Nagroda Pani Dyrektor Centrum Kultury w Piasecznie za "osobowość i wrażenia artystyczne" – Iza Jabłońska

Nagroda Organizatorów Festiwalu za determinację i brawurowe wykonanie piosenki "Okularnicy" – Piotr Ryżak.

Zdjęcia z festiwalu zamieszczone na naszej stronie wykonał pan Paweł Górski z Centrum Kultury w Piasecznie.

Marta Ryżak

 

 

Koszykówka dziewcząt i chłopców


18 i 19 listopada 2014r. w Piasecznie w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się Zawody Międzyszkolnew mini koszykówce dziewcząt i chłopców. Reprezentacja dziewcząt zajęła IV miejsce.
W rywalizacji chłopców najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły. W Zawodach Powiatowych, które odbyły się 25 listopada chłopcy pokonali wszystkie zespoły zajmując I  miejsce.
W nagrodę chłopcy pojadą na Zawody Międzypowiatowe do Wołomina 18 grudnia 2014r.

Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów Uśmiech!!!

Robert Pazdrowski

menu głównetreść strony