Ogromny sukces piłkarzy naszej szkoły!

W dniach 16- 19 czerwca 2016r. drużyna piłkarzy z naszej  szkoły uczestniczyła w  Ogólnopolskim  Finale IGRZYSK Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców.

Z ogromną radością  informuję, że mamy III miejsce w Polsce

Drużyna w składzie:

 • Fabijański Jakub (4a SP)
 • Jabłoński Bartłomiej (5d SP)
 • Zając Jan (5d SP)
 • Arak Filip (6a SP)
 • Fabijański Adrian (6b SP)
 • Kępisty Filip (6b SP)
 • Senderski Wojciech (6b SP)
 • Morzycki Igor (6c SP)
 • Godlewski Jacek (6d SP)
 • Jarosz Jakub (6d SP)
 • Szynkaruk Bartłomiej (6d SP)

Gratulacje dla drużyny!

Marta Ryżak

Jesteśmy mistrzami!

W dniach 10-12 czerwca 2016 r. w Mławie odbył się turniej finałowy XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Drużyna naszej szkoły wygrała w finale i jesteśmy mistrzami Mazowsza.

Skład drużyny:

 • Filip Arak, kl. 6a
 • Ignacy Bień, kl. 6d
 • Adrian Fabijański, kl. 6b
 • Jakub Fabijański, kl. 4a
 • Jacek Godlewski, kl. 6d
 • Jakub Jarosz, kl. 6d
 • Filip Kępisty, kl. 6b
 • Igor Morzycki, kl. 6c
 • Wojciech Senderski, kl. 6b
 • Bartłomiej Szynkaruk, kl. 6d

Relacja z zawodów

Po przyjeździe na miejsce odbyło się losowanie. Zespoły podzielono na dwie grupy, w których graliśmy systemem „każdy z każdym”. Pierwszy mecz ze szkołą z Drobina wygraliśmy 7:1. Później było już trudniej. Podczas meczu z Radomiem prowadziliśmy 3:1, jednak potem przeciwnicy wyrównali wynik i mecz zakończył się remisem. Spotkanie ze szkołą z Mińska Mazowieckiego wygraliśmy 4:0. Trochę za nisko, aby myśleć o pierwszym miejscu. Ostatni mecz między szkołami z Radomia i Drobina miał zadecydować o kolejności w grupie. Radom nie mógł wygrać wyżej niż 4:0. Gorąco dopingowaliśmy szkołę z Drobina, dzięki czemu przegrali „tylko”  3:0. W ten sposób znaleźliśmy się na pierwszym miejscu w grupie. W półfinale spotkaliśmy się ze szkołą z Raszyna na meczu, który wygraliśmy 4:1. Teraz  czekał nas mecz o pierwsze miejsce.

W finale ponownie spotkaliśmy się ze szkołą z Radomia. Po wyrównanej pierwszej połowie osiągnęliśmy bezbramkowy remis. W drugiej części meczu zdobyliśmy dwie bramki. Wydawało nam  się, że zwycięstwo mamy już w kieszeni. Jednak przeciwnik nie dał za wygraną i zdobył bramkę. Zrobiło się nerwowo. Po chwili jednak strzeliliśmy gola i wygraliśmy mecz 3:1. Zapanowała ogromna radość! Triumfalnie zatańczyliśmy na środku boiska. Ostatecznie: „We are the champions”.

Robert Pazdrowski


Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Zalesiu Górnym

Zbliża się koniec roku szkolnego 2015/16. Myślimy, że warto pochwalić się sukcesami naszych dzieci, działaniami i projektami realizowanymi w naszej szkole, a jest czym!!!

Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy w Zespole Szkół Publicznych w Zalesiu Górnym uzyskała tytuł najbardziej usportowionej Szkoły Podstawowej w Gminie Piaseczno. W kategorii nagrodzonych nauczycieli znalazł się mgr Robert Pazdrowski, a za najbardziej usportowionego ucznia uznano Wojtka Senderskiego z klasy 6b. W indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt Helena Goś zajęła II miejsce w gminie, a chłopców -  Wojciech Senderski I miejsce w zawodach Gminnych, Powiatowych, Międzypowiatowych, natomiast Adrian Fabiański III miejsce w zawodach Gminnych i II w Powiatowych. To nie koniec sukcesów sportowych. Zespół piłki nożnej dziewcząt zajął I miejsce w Zawodach Gminnych, I w Zawodach Powiatowych i IV w Międzypowiatowych, koszykówka chłopców to I miejsce w Zawodach Gminnych i Powiatowych, a także  III miejsce w Zawodach Międzypowiatowych. W sztafecie biegów przełajowych chłopców mamy I miejsce w zawodach Gminnych i II w zawodach Powiatowych. W unihokeju dziewczęta zajęły III miejsce w zawodach Gminnych, chłopcy II miejsce w Gminnych i II w Powiatowych. W siatkówce dziewczęta zajęły I miejsce w zawodach Gminnych, a chłopcy I w zawodach gminnych i III miejsce w Powiatowych. W piłce ręcznej dziewczęta zajęły III miejsce w Zawodach Powiatowych, chłopcy II miejsce w Zawodach Powiatowych. Piłka nożna chłopców to I miejsce w Gminie, I w Powiecie, I w Zawodach Międzypowiatowych co dało awans do Finałów Wojewódzkich (10-11.06). Czwórbój lekkoatletyczny chłopców to II miejsce w Powiecie.

Udział w konkursach przedmiotowych potwierdza naszą pasję do nauki. W Gminnym Konkursie ”Młody Tales”- II miejsce zdobyła Wiktoria Postek(4b), III miejsce Wiktoria Krupa (4a) i Zofia Teper(4b). W Gminnym Konkursie „Super Rachmistrz” II miejsce zajęła Wiktoria Postek(4b). w klasach I-III w Gminnym Konkursie ”Łamigłówki mądrej główki” II miejsce zajęła Julia Ciesielska(3c), a wyróżnienie otrzymała Julia Pasiecznik(3c).

W Gminnym Konkursie Ortograficznym III miejsce zajęła Julia Usiądek(6a), w kategorii klas młodszych III miejsce Rozalia Rędzioch(3a). W Gminnym Konkursie Recytatorskim wyróżnienie otrzymała Maria Domańska(3b), a w Gminnym Konkursie „Wierszyki łamiące języki” I miejsce zdobyła Zuzanna Chmielarczyk(2d),

Mamy sporo osiągnięć artystycznych. Rok szkolny rozpoczęliśmy udziałem naszego zespołu ”Zalesiańskie nutki” w II Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my”. W Ogólnopolskim  Konkursie „Tulipanada” w finale konkursu wyróżnienia otrzymały Zuzia Poncyliusz(4a) i Daria Maleszewska(3a), a także Jagoda Wichowska (gimnazjum). Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej brali udział w różnych konkursach. W Gminnych Konkursie Plastycznym „Ilustracja do wybranej baśni J. CH. Andersena” I miejsce zajęła Daria Koterba(2d) – opiekunem uczennicy jest  mgr Magdalena Szynkaruk.  W Gminnym konkursie „Europejska nagroda choinkowa” II miejsce zajęły Teresa Ciesielska(5c) i Zosia Maniewska(4c) – opiekunem uczennic jest mgr Dagmara Kamińska, a wyróżnienia otrzymały Alicja Wręga(5c), Anna Miziuk(5b), Daria Maleszewska(3a) – opiekunowie to mgr Joanna Pelucha i mgr Agnieszka Białous. W Gminnym Konkursie „Ilustracja do wybranego utworu F. Chopina” III miejsce zajęła Klara Bruzda (IB) - opiekun mgr Agnieszka Pindor, wyróżnienie Daria Maleszewska(3a) - opiekun mgr Agnieszka Białous. W Gminnym Konkursie Plastycznym „Jedz zdrowo. Warzywa i owoce” wyróżnienie otrzymała Emilie Weinar(2b), w Gminnym Konkursie Origami - Daria Koterba(2d), a w Gminnym Konkursie „Drzewa naszych lasów” Daria Maleszewska(3a) otrzymała wyróżnienie. W Gminnym Konkursie Piosenki Ludowej II miejsce zajęła Zuzanna Chmielarczyk(2d).

Inne osiągnięcia naszych uczniów to: w Szkolnych Mistrzostwach Szachowych najlepszymi zawodnikami byli: Julia Soćko, Maria Kwiatkowska, Maria Ostrowska, Kacper Zaręba, Kazimierz Wojciechowski, Gabriel Jeżewski. W III Gminnym Turnieju Szachowym w kategorii chłopcy klas 1-2  III miejsce zajął Kazimierz Wojciechowski(2d), w kategorii dziewcząt klas 3-4 Julia Soćko(4c) zdobyła I miejsce i tytuł Mistrza Gminy Piaseczno. W klasach 5-6 wśród dziewcząt III miejsce zdobyła Maria Kwiatkowska(6d), wśród chłopców II miejsce zdobył Kacper Zaręba(5a).

W Gminnym Konkursie Religijnym (fotograficznym) „Bóg wszechmogący w otaczającym nas świecie”  I miejsce zajęła Urszula Antas(4a), a wyróżnienie dostały Maria Wichowska(6d) i Natalia Zuchowicz(5d). W Gminnym Konkursie „Policjanci są wśród nas”  wyróżnienie zdobył zespół w składzie: Mikołaj Grabowski(6d), Natalia Zuchowicz(5d), Sonia Stępień(4c).

W szkole realizowane są też projekty edukacyjne: świetlica uczestniczy od 8 lat w akcji „Nakrętka”, w klasach I-III realizowany jest projekt „Bliżej ludzi” . Podczas realizacji organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi, odbywają się uroczystości, uczniowie biorą udział w spektaklach w Szkole Specjalnej w Łbiskach. Podczas realizacji projektu „Bliżej natury” uczniowie klas młodszych brali udział w lekcji „Jak się zachować podczas spotkania z dzikim zwierzęciem?” i odwiedzili Instytut Leśnictwa, gdzie odbyła się lekcja „Warstwy Lasu”. Projekt historyczny „Przystanek historia” to udział w spotkaniach w IPN, wizyty w Muzeum Historycznym, Powstania Warszawskiego, Muzeum w Wilanowie, Muzeum Zamku Królewskiego, gdzie uczniowie biorą udział w lekcjach. Uczniowie klas 4-6 brali udział w wielu projektach historycznych: „Tu gdzie żyjemy” we współpracy ze szkołą w Zalesiu Dolnym, w konkursie plastycznym z okazji 11 listopada, w Teatraliach oraz wystawie prac prezentujących godła polskie. Bardzo prężnie działało też koło PCK, organizując akcje dla Domu Seniora w Zalesiu Górnym, Dzień Zdrowia i pomagając ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze.

Nie próżnowali też Gimnazjaliści!

Uczniowie gimnazjum brali udział w różnych konkursach, zawodach i turniejach, zarówno w szkole, jak i na poziomie gminy, czy województwa, gdzie zajmowali wysokie miejsca oraz uzyskali tytuły laureata albo finalisty.

Do najważniejszych osiągnięć uczniów należą: tytuł Laureata Konkursu Informatycznego LOGIA 16, tytuł Laureata „Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów” oraz tytuł Finalisty Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego „ Mazowieckie Talenty”. Wszystkie te tytuły uzyskała uczennica klasy 3c  Maria Mierzejewska.

Ważnym sukcesem klas trzecich był udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Matematyka bez granic”,  gdzie na 222 klasyz całej Polski klasa 3C zajęła 16 miejsce w kraju (9 miejsce w regionie Mazowsza), natomiast klasa 3A zajęła 26 miejsce w kraju (12 miejsce na Mazowszu). Wśród uczniów młodszych warto wspomnieć Wojciecha Mierzejewskiego z klasy 1a, który wygrał Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunku”

Nasi uczniowie startowali też w konkursach językowych. W VIII Międzyszkolnym Konkursie Literackim inspirowanym życiem i twórczością ks. J. Twardowskiego przeprowadzonym przez Gimnazjum w ChylicachI miejsce zajęła Maria Mierzejewska kl. 3C, III miejsce Małgorzata Kwapniewska z kl.1D, a wyróżnienie uzyskała Aleksandra Kubiak z kl.2C. W Gminnym Konkursie Ortograficznym VI miejsce zajęła Weronika Matyjasiak - kl.1D, X miejsce Jagoda Jaskot kl.3C, a XV miejsce Kalina Podlaska kl.3B. W Gminnym Konkursie Języka Angielskiego  „Be Smart” II miejsce zajął Jakub Bliźniuk kl.1D, XII miejsce Maja Lachowicz kl.1A, a XIV miejsce Izabela Jabłońska kl.1B.

W Gminnym Konkurs Geograficznym „Ochrona hydrosfery” zalesiańskie gimnazjum reprezentowały Natalia Strzelczyk kl. 3C, która zajęła II miejsce oraz wyróżniona została Natalia Fabijańska kl. 3A

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kilku konkursach biologicznych oraz ekologicznych i zakwalifikowali się do kolejnych etapów. Ich wyniki poznamy w pierwszej połowie czerwca.

Sukcesy sportowe - w zawodach indywidualnych na szczeblu powiatowym uczennice gimnazjum zajęły następujące miejsca:  Natalia Strzelczyk kl. 3C  - II miejsce w biegu na 400 m oraz III miejsce w  biegach przełajowych; Nina Łabęcka kl.3A - III miejsce w biegu na  800 m,  a Aleksandra Kubiak  kl. 2C -  III miejsce w  biegu na 100 m.

W rywalizacji drużynowej gimnazjaliści z Zalesia Górnego w zawodach gminnych uplasowali się na III miejscu w następujących konkurencjach: piłka nożna dziewczęta oraz chłopcy, unihokej dziewczęta oraz chłopcy, a także dwubój nowoczesny w kategorii dziewcząt.

Z wszystkich sukcesów naszych uczniów i nauczycieli jesteśmy bardzo dumni!

 

Marta Blauth

Dyrektor ZSP w Zalesiu Górnym

Wyniki konkursu z j. angielskiego

"Z przyjemnością informujemy Państwa, że Hania Rok, uczennica klasy 3c naszej szkoły zajęła I miejsce w Gminnym konkursie języka angielskiego "MyLittle English World"
Gratulujemy!"

Barbara Raczko

Wyniki konkursu j. angielskiego.

Klasa VI

Mikołaj Grabowski -  I miejsce

Klasa V

Wiktor Królicki-€“ I miejsce

Aleksandra Bliźniuk -€“ II miejsce

Klasa IV

Wiktoria Postek -  II miejsce

Gratulujemy !!!

menu głównetreść strony