Muzeum Bajek, Baśni i Opowiadań- wycieczka klas 3b i 3d

Wyjazd do Muzeum Bajek, Baśni i Opowiadań .

Musisz tam pojechać!

Bardzo się nam podobało!

Byliśmy tam razem 3b i 3d !

O takim miejscu niektórym się śniło!

 

 

 

 

Dziecibajkostwory z 3b i 3d 

Zamek Królewski w Warszawie. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej.

21 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 1b w Muzeum Zamku Królewskiego

obejrzeli przedstawienie teatralne zatytułowane. „ Jego kudłata mość Kiopek ”

Spektakl teatralny opowiadał o poszukiwaniu przez dworzanina ulubionego królewskiego pieska Kiopka. Dzieci aktywnie współuczestniczyły w poszukiwaniach, pomagały dworzaninowi, a gdy piesek został w końcu odnaleziony, dowiedziały się o jego psotach i figlach.

Pobyt w Muzeum był nie tylko okazją do obejrzenia przedstawienia i niezwykłych

eksponatów, ale również lekcją etykiety dworskiej.

Eliza Mitak

Obóz sportowy w Białce Tatrzańskiej

Pierwszy dzień, niestety za nami. Większość dnia jeździliśmy na stoku w Czarnej Górze, a po obiedzie uczyliśmy się. Wieczorny spacer ma nas uchronić przed zakwasami. Jutro kolejne wyzwanie - stok  w Białce Tatrzańskiej.

Pozdrawiamy,

nauczyciele i uczniowie ZSP w Zalesiu Górnym


Relacja z Białej Szkoły - wtorek i środa

We wtorek szlifowaliśmy umiejętności na stokach w Białce Tatrzańskiej, żeby w środę wykorzystać je na Tatrzańskiej Łomnicy. Nie mogła nas również ominąć jedna z głównych atrakcji Białki - Terma Bania. Po szaleństwach w basenach termalnych oczywiście był czas na naukę - w końcu to BIAŁA SZKOŁA.

Przesyłamy pozdrowienia,

nauczyciele i uczniowie ZSP w Zalesiu Górnym


Spotkanie z zespołem MAZOWSZE

Od września w naszej szkole działa Zespół Pieśni i Tańca (zajęcia w każdą środę o 17.00). W styczniu uczestnicy zajęć pojechali zobaczyć jak tańczą profesjonaliści. Oto relacja jednej z uczestniczek:

Dnia 24.01.2017r. około godziny 11:00 wyjechaliśmy spod szkoły z naszym amatorskim Zespołem Pieśni i Tańca (tymczasowo bez nazwy) na koncert do Otrębusów. Koncert był bardzo ciekawy i nosił tytuł "5 Polskich Tańców Narodowych". Zostały zaprezentowane tańce: oberek, polonez, kujawiak, mazur i krakowiak. Każdy taniec wykonany był w stroju dopasowanym do regionu lub okresu, z którego pochodzi dany taniec. Po koncercie poszliśmymy do drugiego budynku, na krótkie warsztaty tańca, gdzie uczyliśmy się tańca pochodzącego z części Kaszub. Zostaliśmy bardzo pochwaleni przez  naszego nauczyciela. Wycieczka bardzo mi się podobała i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś pojadę na koncert Mazowsza i, że dzięki naszym wspaniałym
nauczycielom: pani Małgosi Szuptarskiej i panu Andrieiowi Baravik będziemy  mogli coraz bardziej doskonalić swoje umiejętności.
Serdecznie dziękuję również pani Joannie Morawskiej za zorganizowanie naszej wycieczki, oraz
rodzicom którzy z nami pojechali.

Justyna Starecka z klasy 6c


                           

menu głównetreść strony