Klasa 2a z wizytą u św. Mikołaja

Farmę Iluzji i św. Mikołaja odwiedziła w piątek, 9 grudnia klasa 2a. Wycieczka zorganizowana z okazji Mikołajek przyniosła dzieciom wiele radości.

Wycieczkę rozpoczęła interesująca lekcja o świątecznych zwyczajach z różnych europejskich krajów. Dzieci dowiedziały się między innymi, że we Włoszech prezenty roznosi Baba Jaga zwana tam La Befana a niegrzeczni w tym kraju w świątecznej skarpecie znajdują … popiół. Z kolei we Francji prezentami obdarowuje wróżka Dame Abonde, zaś w hiszpańskich domach Trzej Królowie.

Po wprowadzeniu w świąteczną atmosferę Pani Elf przewodnik, nazwana przez uczestników wycieczki „Elficą”, przygotowała dzieci do wizyty u Mikołaja. Zaczęła od zaproszenia wszystkich do przypomnienia sobie swoich przewinień i wychuchanie ich na kartkę, każdy z nas przecież bywa czasem niegrzeczny. Wszyscy spalili przygotowane karteczki w „Piecu Złych Uczynków”.

Później dzieci odwiedziły „Fabrykę Zabawek”, gdzie zobaczyły elfy przy pracy. Zapakowane prezenty jechały taśmą wprost do worka św. Mikołaja. Chwilę odpoczynku przyniosła wizyta w klubiku filmowym. Tam w kameralnej sali kinowej dzieci obejrzały projekcję krótkometrażowego filmu „Gorączka lodu”. Dalsze losy Elsy i Anny ucieszyły przede wszystkim dziewczynki choć chłopcy także obejrzeli film z zainteresowaniem. Poza tym dzieci mogły zobaczyć „Poczet bajkowych postaci” m.in. z bałwankiem Olafem, Elsą, Panią Mikołajową ale też Grinchem i mogły polatać saniami Świętego Mikołaja.

W oczekiwaniu na wizytę u Mikołaja, dzieci poznały największe atrakcje farmy iluzji. Odwiedziły „Latającą Chatę Tajemnic” unoszoną przez balony, gdzie z racji dużego pochylenia budynku poruszanie się było nie lada wyzwaniem; „Zakręcony domek”, w którym próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie czy to one się kręcą czy jednak domek; tajemniczy „Pokój Amesa”, w którym dzieci tej samej wysokości stając w rogach pomieszczenia robiły się małe lub duże; „Labirynt luster”, który każdy pokonywał mając własną strategię; oraz „Bajkowy Pałac Cieni”, w którym obejrzały wspaniałe cieniowe dioramy, przedstawiające sceny z bajek oraz miały niepowtarzalną okazję odbicia swojego własnego cienia.

Dużo emocji, od radości do strachu, wywołała przygoda „Tajemnica opuszczonej kopalni”. Dzieci, na spotkanie chochlików i ducha, udały się do opuszczonej kopalni. Najprawdziwszą górniczą windą zjechały głęboko pod ziemię, gdzie wyruszyły naprzeciw przygodzie. Ducha udało się spotkać, był bardzo przyjazny i specjalnie dla odwiedzających zagrał na gitarze kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Jedną z ostatnich i najbardziej zapadających w pamięć atrakcji było przejście „Tunelem zapomnienia”. Wirujące w tunelu światła już po chwili powodowały trudności w poruszaniu się, jedyne na czym trzeba się było skupić to zrobienie kolejnego kroku, chwila nieuwagi a nogi się uginały i wszystko zaczynało się kręcić – opiekunowie polegli.

Po wszystkich tych przygodach nadszedł czas na najważniejszy punkt wycieczki – wizytę u św. Mikołaja. W jego przytulnej chacie panowała bardzo świąteczna atmosfera. Mikołaj chętnie odpowiadał na najróżniejsze pytania. Dzieci zaśpiewały mu kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” a jedna z dziewczynek wyrecytowała wierszyk „Kolorowa ortografia”. Mikołaj był pod wrażeniem. Po upewnieniu się, że wszystkie dzieci były grzeczne a te mniej posłuszne obiecały poprawę, Święty rozdał prezenty. Te okazały się być tak samo magiczne jak cała wyprawa do Farmy Iluzji i św. Mikołaja!

Agnieszka Kozieł


menu głównetreść strony