Spotkanie z zespołem MAZOWSZE

Od września w naszej szkole działa Zespół Pieśni i Tańca (zajęcia w każdą środę o 17.00). W styczniu uczestnicy zajęć pojechali zobaczyć jak tańczą profesjonaliści. Oto relacja jednej z uczestniczek:

Dnia 24.01.2017r. około godziny 11:00 wyjechaliśmy spod szkoły z naszym amatorskim Zespołem Pieśni i Tańca (tymczasowo bez nazwy) na koncert do Otrębusów. Koncert był bardzo ciekawy i nosił tytuł "5 Polskich Tańców Narodowych". Zostały zaprezentowane tańce: oberek, polonez, kujawiak, mazur i krakowiak. Każdy taniec wykonany był w stroju dopasowanym do regionu lub okresu, z którego pochodzi dany taniec. Po koncercie poszliśmymy do drugiego budynku, na krótkie warsztaty tańca, gdzie uczyliśmy się tańca pochodzącego z części Kaszub. Zostaliśmy bardzo pochwaleni przez  naszego nauczyciela. Wycieczka bardzo mi się podobała i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś pojadę na koncert Mazowsza i, że dzięki naszym wspaniałym
nauczycielom: pani Małgosi Szuptarskiej i panu Andrieiowi Baravik będziemy  mogli coraz bardziej doskonalić swoje umiejętności.
Serdecznie dziękuję również pani Joannie Morawskiej za zorganizowanie naszej wycieczki, oraz
rodzicom którzy z nami pojechali.

Justyna Starecka z klasy 6c


                           

menu głównetreść strony