Klasy 3a i 3c w Teatrze Polskim

 „Co daje spektakl?

Przenosi dzieci w wyobraźni kraje.”

W czwartek 27.10.br. klasy 3a i 3c wybrały się do Teatru Polskiego na spektakl pt.: „ Podróże Guliwera”. Była to wyjątkowa teatralna podróż w fantastyczne i nieznane krainy śladami Guliwera. Pomysłowa scenografia, ciekawe efekty, bardzo dobra gra aktorów, wspaniały dobór muzyki sprawiły, że przedstawienie było wyjątkowe. Choć trwa prawie 3 godziny, to w ogóle się tego nie odczuwa. „Podróże Guliwera” to wyjątkowy spektakl, który zapada w pamięć na długo. Polecamy dla dużych i małych.

Kronikarze 3a i 3c

Centrum Pieniądza

Dnia 23 września 2016r. uczniowie klas II C i II D wybrali się na wycieczkę do Centrum Pieniądza. Centrum zlokalizowane jest w budynku Narodowego Banku Polskiego w Warszawie.

Miła pani przewodnik opowiadała nam o historii powstania pieniądza. Dowiedzieliśmy się co to są płacidła i jak one wyglądają. Gdzie powstał i jak wyglądał pierwszy banknot. Oglądaliśmy dalers (pierwsza moneta) i próbowaliśmy go podnieść. Niestety nie jest to takie proste, moneta waży 25 kilogramów.

Już nasi pra, pra,  pradziadkowie zbierali pieniądze do swoich skarbonek, mieliśmy okazję je obejrzeć.

Ciekawym miejscem jest skarbiec, zabezpieczony ogromnymi i ciężkimi drzwiami, gdzie widzieliśmy skrytki bankowe i kolekcję monet z różnych stron świata. Każdy z nas mógł obejrzeć i dotknąć sztabki złota wartej ok. 2 mln zł. Podniesienie jej wymaga ogromnego wysiłku bo sztabka waży 12,5 kilograma. Wchodziliśmy do makiety wozu pocztowego, który w dawnych czasach przewoził pieniądze. Oglądaliśmy strój i wyposażenie strażnika.

Na koniec wycieczki zostaliśmy obsypani złotymi monetami (oczywiście wirtualnie).

Wyjazd był bardzo ciekawy, polecamy go innym klasom.

                                                                                      Uczniowie klas II C i II D

Festiwal Korczak 2016

„ Zwierzątka małe zwierzenia”. Klasa 1c i 3b.

 

Byliśmy, przeżyliśmy, śpiewaliśmy, zapamiętaliśmy.

Bardzo, bardzo nam się podobało. Fantastyczny i wartościowy spektakl.

 

Małgorzata Ejma-Multańska, Wiesława Włudarczuk

 

Z recenzji prasowych:

" Zwierzątka małe zwierzenia” to barwne widowisko, połączone z niezwykłymi animacjami, muzyką na żywo oraz występem znakomitych tancerzy. Spektakl miał swoją premierę w grudniu 2010 roku. W 2012 roku prezentowany był z sukcesami podczas Warszawskich Spotkań Teatralnych i zebrał znakomite recenzje”.

dziennikwschodni.pl

 

„ Siergiej Kozłow był jednym z najbardziej znanych i cenionych autorów bajek w Rosji i krajach byłego ZSRR. Bohaterami krótkich historyjek uczynił mieszkańców lasu: jeżyka, niedźwiadka, puchacza, wiewiórkę, zająca, wilka i wielu innych. Zwierzęta przeżywają czasem fantastyczne, a czasemnajzwyklejsze na świecie przygody, próbują spełniać swoje – często zupełnie zwariowane –marzenia.Zmagają się ze swoimi słabościami, walczą z samotnością i mimo dzielących je różnic, zawsze próbują się jakoś ze sobą dogadać. Nieustannie podróżują – zarówno na jawie, jak również przez pełen niespodzianek las wyobraźni. Nigdy nie tracą nadziei i ciekawości świata, a wszystkie bajki – jak w bajce – dobrze się kończą.

naszemiasto.pl

Wycieczka kl. IIc do pasieki

Dnia 29 września 2016r. uczniowie klasy II C wybrali się w odwiedziny do pasieki. Mamy to szczęście, że tata jednej z naszych koleżanek jest pszczelarzem i zechciał podzielić się z nami wiadomościami na temat życia pszczół i sposobów wytwarzania miodu. Oglądaliśmy pasiekę, pszczele roje razem z królową.

Pan Tomasz pokazał nam jak uzyskuje się miód. Zostaliśmy poczęstowani pyszną herbatą z miodem i cytryną, różnymi rodzajami miodu oraz ciasteczkami miodowymi, które upiekły nasze koleżanki.

Bardzo dziękujemy państwu Domańskim za gościnność.                                    

                                                                                 Uczniowie klasy II C

menu głównetreść strony