Z wizytą w teatrze

W ramach Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży byliśmy (kl. VA i VB) na przedstawieniu poznańskiego Teatru Animacji pt. „A niech to Gęś kopnie!”. To pełna dowcipów i gier językowych opowieść o poszukiwaniu sensu życia. Główna bohaterka – Gęś ma depresję, jest chuda, brzydka i nikt jej nie lubi. Gdy w kurniku zjawia się lis, Gęś przekonuje go, by na posiłek wziął właśnie ją. I tak zaczyna się wędrówka w poszukiwaniu konsumenta, a tak naprawdę w poszukiwaniu sensu życia. Jak to w bajkach bywa, wszystko kończy się dobrze, Gęś zaprzyjaźnia się z lisem i odnajduje swój sens. Spektakl pełen jest zabawnych puent, urzeka niezwykłymi lalkami, muzyką. Jest wręcz doskonały. Długo nie mogliśmy opuścić widowni, bo chcieliśmy wciąż przebywać z twórcami teatralnymi, którzy cierpliwie odpowiadali na pytania, rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

Monika Grzegorczyk

Kraków i Tatry dla najmłodszych

Na taką wycieczkę wybrały się klasy 3a i 3c. Zwiedzaliśmy Kraków, po którym oprowadzała nas pani przewodnik. Oglądaliśmy wnętrze Kościoła Mariackiego z jego przepięknym ołtarzem. Z wieży machał do nas trębacz, który  robi to dla wyjątkowych turystów. Spacerując po mieście dotarliśmy na Wawel. W katedrze odbyła się ciekawa lekcja historii. Oczywiście każdy musiał dotknąć Dzwonu Zygmunta. Nocowaliśmy w pięknym, nowym pensjonacie w okolicach Zakopanego. Kolejne dwa dni wycieczki  to wędrówka z przewodnikiem  po górach i spotkanie z ratownikiem TOPR-u, który opowiadał o swojej pracy, uczył jak udzielić pierwszej pomocy, jak wzywać pomocy w górach, gdy nie mamy telefonu i przede wszystkim jak bezpiecznie przygotować się do górskiej wędrówki. Usłyszeliśmy wiele ciekawych opowieści, oraz legendę o Śpiących Rycerzach mówioną w gwarze góralskiej. Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie odbyło się spotkanie za Skarbnikiem. Chociaż wszyscy byli zmęczeni to rozśpiewany autokar dotarł późnym wieczorem bezpiecznie do Zalesia.  To była bardzo udana wycieczka a pogoda jak zwykle nas nie zawiodła. 

          Klasowi kronikarze

 

KLASA 3A W PASIECE PAŃSTWA DOMAŃSKICH W USTANOWIE

"W ulu szum, pszczółek tłum,
każda wie co robić ma
karmić larwy, czyścić ul
oraz produkować miód."

Dopiero rozpoczął się nowy rok szkolny, a my już byliśmy na pierwszej klasowej wycieczce. We wtorek 20 września 2016r. wybraliśmy się spacerkiem do pasieki Państwa Domańskich w Ustanowie. Pan Tomasz bardzo ciekawie opowiadał nam o swojej pasji, dlatego wszyscy słuchali go z wielkim zainteresowaniem. Pokazał nam "sprzęt" jakim posługują się pszczelarze. W specjalnych kapeluszach mogliśmy podejść do uli, aby zobaczyć królową, robotnice i trutnie. Czas w pasiece minął nam bardzo szybko. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Dostaliśmy wielki plaser miodu, którym zajadaliśmy się w szkole oraz słoiczek miodu kremowanego i odpadzin. Dziękujemy za bardzo ciekawą lekcję przyrody.

Kronikarze 3a


 

„Jaś i Małgosia” w Teatrze Kamienica

26 września klasy Ib i Id obejrzały bajkę z cyklu Bajki – Twórcze Spotkania Z

Wyobraźnią w Teatrze Kamienica. Jaś i Małgosia zabrały młodych widzów do tajemniczego lasu, gdzie uczyły małych gości jak przezwyciężać własne strachy i  uwierzyć w siebie. W nagrodę za aktywny udział aktorzy odkryli przed dziećmi tajniki Magicznych Efektów Teatralnych.

menu głównetreść strony