Pałac Prezydencki - wycieczka 4a i 4c

27 marca 2015r. ruszyliśmy autokarem spod szkoły na wycieczkę do Pałacu Prezydenckiego. Większość z nas była bardzo ciekawa, czy spotkamy tam Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jak się później okazało, prezydent jako pierwszy tam nie mieszka. Razem z rodziną przeniósł się do mniejszego Belwederu, blisko parku w Łazienkach.

Do samego  Pałacu jako wycieczka weszliśmy przez boczne, nieoficjalne drzwi. Tuż za nimi czekała nas niespodzianka-bramka, skaner, ochroniarze sprawdzający nasze legitymacje. Groźnie się robi J Pałac Prezydencki jest robiącym wrażenie dużym budynkiem, który wygląda jak litera „U”. Najlepiej to widać na makiecie umieszczonej w jednym z pierwszych pomieszczeń, które odwiedziliśmy. Makieta ta zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie - swą dokładnością  i pomysłowością na wykorzystanie różnych materiałów. Było tam nawet mikro oświetlenie w pokojach!

Widzieliśmy także okrągły stół, przy którym odbywały się ważne dla Polski narady.

Podobała mi się także sala w której na ścianach zawieszono wszystkie polskie flagi i sztandary od najstarszej aż po dzisiejszą. Chociaż są one nasze, biało-czerwone to bardzo się różnią od siebie.

Niecodziennie zdarza się być w takich miejscach, wiec bardzo się cieszę, że nam się udało. Naprawdę polecam.                                                                                                                                        

                                                                                                               Igor Sierpiński, klasa 4a


 

menu głównetreść strony