Brzechwa dla dzieci.

Przedstawienie „Prot i Filip”, w Teatrze Kamienica – kl. O, 1a, 1c, 1d, 2b, 2d.

       Scenariusz spektaklu został napisany w oparciu o najsłynniejsze wiersze Jana Brzechwy. Zagrany i wyreżyserowany przez warszawskich aktorów; Sebastiana Skoczenia i Tomasza Korczyka.

      Wydawać by się mogło, że nic nowego. Tymczasem,  znane wiersze ożyły na nowo, w sposób niebanalny, wciągający i wysmakowany. W „rękach” twórców spektaklu sprawiły, że dzieci i dorośli dali się wciągnąć w fantastyczną magię teatru. Dowcipne i błyskotliwe dialogi, dopracowana choreografia, świetny kontakt z publicznością. Wszystko to sprawiło, że my dorośli wyszliśmy  z teatru mile zaskoczeni a dzieci zachwycone.

     Prot i Filip nie tylko nas rozśmieszali, ale też pokazali jak wielką wartością w życiu każdego, jest przyjaźń i szacunek do drugiej osoby.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej


Muzeum Etnograficzne w Warszawie – kl.2b i 2d.

Tradycje świąt wielkanocnych, warsztaty malowania pisanek.

Jeżeli dzieci chcą jeszcze raz przyjechać do muzeum, to ich entuzjazm jest potwierdzeniem , że w takim miejscu może być ciekawie. I było.

     Wiele się działo. Opowieści o tradycjach wielkanocnych były ilustrowane obrazkami, scenkami z udziałem dzieci (chodzenie z gaikiem i kogutkiem), wieloma rekwizytami ( drewniane kołatki, pisanki z różnych regionów Polski, wygląd stołu wielkanocnego itp.).

    Dzieci wykonały w grupkach projekty pisanek z elementów przygotowanych dla nich układanek, uwzględniając rytm i ludowe wzory.

     W pracowni, malowanie woskiem je zachwyciło. Mimo początkowych trudności, każdy odniósł sukces.

    Wystawa „Czas świętowania ,”wzbudziła wiele emocji dzieci. Interaktywne układanki, chlebowa gra, bogate zbiory związane z tematem, fragmenty filmów pokazujących zwyczaje i tradycje polskiej wsi. Gratulacje dla muzeum za pomysły.

       I jeszcze były pszczoły i  instrumenty muzyczne (można było posłuchać...)  i …trzeba było wracać.

Oby było więcej miejsc, gdzie niedaleko od naszej szkoły, można coś ciekawego zobaczyć.

                                       Małgorzata Ejma-Multańska, Anna Gilarowska


2a i 2c w Teatrze Guliwer

Dzisiaj tj. 28.01.2016r. znów pojechaliśmy do teatru – my czyli klasy 2a  i 2c. Tym razem wybraliśmy się do Teatru Guliwer na sztukę pt.:” Planeta Football”. Sztuka bardzo nam się wszystkim podobała, a szczególnie chłopcom.  Spektakl opowiadał o fenomenie piłki nożnej jako zjawisku sportowym i kulturalnym.

Pewien kosmita odkrywa Ziemię i próbuje zgłębić tajemnicę footballu, opowiada o regułach gry, kibicach i historii piłki a jednocześnie żartuje z footballowego szaleństwa. Występujący w spektaklu aktorzy tworzą drużynę piłkarską i właściwie nie używają głosu. Przemawiają do widowni ruchem ciała, gestem oraz rekwizytami, z których najważniejsza jest oczywiście czarno-biała piłka. Scenki są pełne humoru i zachwycają całą widownię.

 

Zachęcamy wszystkich do oglądania spektakli w teatrze.

       „ To jest teatr, teatr, teatr,

          a teatr jest po to,

          żeby wszystko było inne niż dotąd.

          Teatr jest po to,

          Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie.”

 

I rzeczywiście tak jest, czyż nie?

                                                                           Kronikarze 2a

Obóz sportowy – Zakopane 2016

Przesyłamy gorące pozdrowienie ze słonecznego Zakopanego!

Humory nam dopisują. Do tej pory obyło się bez  złamań i innych urazów.  Każdego dnia jeździmy na stoku. Instruktorzy dają sobie z nami radę. Są bardzo pozytywni. My się staramy, ale oni jednak dają nam w kość Puszcza oczko. Jedzenie jest przepyszne. Naprawdę miło spędzamy tutaj czas Uśmiech.

Uczniowie ZSP w Zalesiu Górnym


menu głównetreść strony