Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów storiesrootzdjeciaroot2016_2017rootapel_11_11_16 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wizyta Rzecznika Praw Dziecka

7 lutego odwiedził naszą szkołę Rzecznik Praw Dziecka – Pan Marek Michalak. Wizyta rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania hymnu szkoły, później szkolny chór „Zalesiańskie Nutki” pięknie zaśpiewał dwie piosenki o prawach dziecka – autorem słów jest Pan Michalak. Potem uczniowie zadawali pytania swojemu gościowi, a on z chęcią na nie odpowiadał. Opowiedział historię powstania Orderu Uśmiechu i wszystkie dzieci otrzymały małe upominki. Następnie wraz z dyrekcją szkoły poszedł do klasy 4b, która ma najwyższą średnią półrocznych ocen w szkole. Była to dla nich nagroda za wspaniałe wyniki w nauce. Zadawali ciekawe pytania związane z prawami dziecka. Po 20-minutowej rozmowie Pan Rzecznik rozdał im prezenty. Następnym punktem programu był spacer po szkole. Nasz gość odwiedził świetlicę oraz zerówkę. Później chwilę odpoczął w gabinecie Pani Dyrektor i poszedł do sali teatralnej, tam uczniowie klas 4-6 i gimnazjum zadawali wiele pytań. Dostali też torebki z niespodziankami. Na koniec Rzecznik Praw Dziecka odbył krótki spacer po gimnazjum i tak zakończyła się jego wizyta. To było wyjątkowe wydarzenie w życiu naszej szkoły i mam nadzieję, że podobnych będzie więcej.

Marcelina Czublun, kl. 6a

Ojczysty - dodaj do ulubionych!

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Nasi uczniowie przygotowali się do tego wydarzenia. W dniach 7-9 lutego zostały zorganizowane obchody w naszej szkole, by podkreślić bogactwo języka polskiego, jego różnorodność i piękno. Dzieci wykonały wiele ciekawych prac, dzięki którym mogły docenić oryginalność naszego języka i dostrzec wartość czytania książek.  Każda klasa otrzymała zadania do wykonania dotyczące znajomości związków frazeologicznych i polskich przysłów, poprawności językowej oraz ortograficznej. Uczniowie przygotowali plakaty, na których umieścili zbiory słów urokliwych, chmury wyrazów, literobajki, rebusy frazeologiczne i prezentacje bohaterów literackich.

Wszyscy wykazali się zaangażowaniem i świetnie się bawili.

Nauczyciele języka polskiego

Prace uczniów:

Galeria zdjęć:

TYDZIEŃ UŚMIECHU 21.10.16-28.10.16

  • PONIEDZIAŁEK – uśmiechnięte jabłuszka
  • WTOREK – niespodzianka :)
  • ŚRODA - „Mądry, dobry, uśmiechnięty” (podkreśl dobry humor odpowiednim kostiumem)
  • CZWARTEK - „Uśmiechnij się!”
  • PIĄTEK - „Piątek na 5” - daj szansę nauczycielom, aby mogli stawiać same 5 (piąteczki)
  • CAŁY TYDZIEŃ - „Szczęśliwy numerek niepytany” (osoba z numerem w dzienniku wylosowanym danego dnia – nie będzie dostawać złych ocen)

ZAPRASZAMY DO ZABAWY!

 

SZKOLNE KOŁO PCK


Spotkanie ze Strażą Miejską

11 stycznia 2017 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Straży Miejskiej. Uczniowie klasy 1b, podczas pogadanki zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania, miały również okazję wykazać siępraktyczną wiedzą na temat znajomości zasad bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci. Na zakończenie dzieci otrzymały opaski odblaskowe. 

Eliza Mitak

Wernisaż wystawy „Przytul się do drzewa"

Wernisaż wystawy „Przytul się do drzewa" odbył się 26 października 2016 roku i był połączony z happeningiem i wręczeniem nagród. Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny. I nagrodę - grafikę Wiesława Szamockiego, Sosna - otrzymał Szymon Kaniewski, II nagrodę Sonia Stępień, III nagrodę Zuzanna Majewska, Julia Soćko i Filip Gajda. Nagrody dla uczestników ufundowało Nadleśnictwo Chojnów i Nadleśnictwo Piwniczna oraz Lasy Państwowe.

„Wlaz w las - dialog z naturą” to kontynuacja projektu „Wlaz w las - dialog z otoczeniem”. Chcemy w nim wypromować niezwykłe walory krajobrazowe Chojnickiego Parku Narodowego i zintegrować lokalną społeczność. Najważniejszym działaniem jest Święto Drzewa, poprzedzone interdyscyplinarnymi warsztatami na temat symboliki i znaczenia drzew oraz konkursem fotograficznym „Przytul się do drzewa” i stworzeniem foldera-mapy. Projekt jest realizowany przez Fundację Bonum et Sapientia, a dofinansowany z programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda kultura, Kulturalni Edukatorzy, Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Iwona Wichowska


menu głównetreść strony