Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów storiesrootzdjeciaroot2016_2017rootapel_11_11_16 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

I Zalesiański Turniej Scrabble

Pierwszy Zalesiański Turniej Scrabble przebiegał w kameralnej atmosferze. Do rozgrywek 10 grudnia br.stanęło dziewięciu śmiałków, a właściwie śmiałkiń, bo było wśród nich aż osiem pań.
Największe gratulacje należą się najmłodszym zawodniczkom: Darii z Pilawy, lat 9 oraz Patrycji z Ustanowa, lat 12 uczennicom Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym.
Zawodnicy rozegrali 3 rundy w czasie 25 min. na grę na jednego zawodnika. Wszystkie trzy rundy wygrał Jakub Kowalski, który pokonał w pierwszej rundzie Julitę Gopsz-Stasiak, w drugiej Elżbietę Podkowińską, a w trzeciej - Katarzynę Gruszczyńską.
Organizatorzy przewidzieli też specjalne nagrody za ułożenie najwyżej punktowanych słów. W tej kategorii najlepszy okazał się również Jakub Kowalski, który położył skrabla PIECZARY za 78 punktów oraz Elżbieta Podkowińska, która za słowo KIEDYŻ zdobyła aż 46 punktów.
Organizatorzy: "Seniorzy z Inicjatywą 2.0", Zespół Szkół w Zalesiu Górnym, Stowarzyszenie Rodziców TU, Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno i Klub Seniora oraz Fundacja "Umysł" – już dziś zapraszają na kolejny turniej.
I liczymy, że będzie nas dużo, dużo więcej! 

Dorota Zielińska

„Warsztaty Przyrodnicze – „Elektrostatyka”

9 grudnia 2016 roku uczniowie klasy 1b, uczestniczyli w kolejnych warsztatach przyrodniczych z cyklu „Młody Odkrywca”. Tym razem poznawali zjawiska elektrostatyki.

  • Jak powstają pioruny?
  • Elektryzowali włosy generatorem Van de Graaffa.
  • Przesuwali przedmioty przy pomocy ładunków elektrycznych.

Eliza Mitak

„ Lajkoniku laj, laj….

Po raz pierwszy  wystąpił tworzący się w naszej szkole Zespół Pieśni i Tańca, prowadzony przez p. Małgorzatę Szuptserską i Andreia Baravika.             Uczniowie z klas 0 – 6 zaprezentowali nam polskie, ludowe piosenki i tańce, ułożone do wybranych melodii. Występ nagrodzono mocnymi oklaskami.

Pomysłodawczynią i inicjatorką tego przedsięwzięcia jest sołtys Wólki Kozodawskiej  p. Joanna Morawska we współpracy ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Osiedla Kozodawski Sad.

Zajęcia odbywają się w środę o godz.17.00. na hali sportowej SP.

                                                      Małgorzata Ejma-Multańska


Zdjęcia - apel z okazji Dnia Niepodległości

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów storiesrootzdjeciaroot2016_2017rootapel_11_11_16 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery}stories/zdjecia/2016_2017/apel_11_11_16{/gallery}

„Warsztaty Przyrodnicze – „Dwutlenek węgla”

23 listopada 2016 roku uczniowie klas pierwszych, uczestniczyli w atrakcyjnych  warsztatach przyrodniczych z cyklu „Młody Odkrywca” Samodzielność podczas wykonywania eksperymentów z suchym lodem,  i widowiskowe efekty… nie tylko zaspokoiły ciekawość dzieci, ale przede wszystkim  wywołały pozytywne emocje. Po takiej lekcji z całą pewnością…, każdy uczeń z fizyką będzie „za pan brat.

 

Eliza Mitak

menu głównetreść strony