Koncert Promocji „ Piosenki Starej Warszawy”

      30 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się koncert, zatytułowany „Piosenki Starej Warszawy”. Wystąpiło w nim trzech muzyków Kapeli Czerniakowskiej … (banjola, akordeon, kontrabas, śpiew). Artyści z właściwym sobie poczuciem humoru wykonali znane i mniej znane piosenki, w których odnaleźć można było zanikający już klimat i atmosferę dawnej Warszawy. … dzieci poprzez zabawę poszerzyły swoją muzyczną wiedzę o kolejne wiadomości.  

Eliza Mitak

Wspólne czytanie w klasia 3a - „Książki nie są nudne”

Dzisiaj tj. 20.10.br. w południe zebrał się w sali nr 9 sąd. Na niebieskim dywanie była sądzona mucha, a my wszyscy proszeni byliśmy  na świadków.  To mama Krzysia przyszła do nas z książką „Mucha przed sądem” Joanny Gutowskiej i Mirosława Huszcza, aby nam ją przeczytać.  Oskarżyciele i Obrońcy prowadzili zaciętą dyskusję, ale kto wygrał dowiecie się po jej przeczytaniu.

Potem robiliśmy  zakładki do książek. Oglądaliśmy też książki, które przyniosła Pani Agnieszka (a było ich wiele).

 

„ W lesie, na polu, w domu, w kurniku,

Miej zawsze przy sobie książek bez liku.”

                                                                                                                     Kronikarze 3a

Książka dla kochających przyrodę

 „Wędrówki po każdej kartce nie są tak straszne.

Przygody innych ludzi są przecież nie mniej ważne niż Twoje własne.”

W poniedziałek 24.10.br. przyszła do mas mama Maliny, aby poczytać nam książkę „Kuna za kaloryferem”, której autorami są: Adam Wajrak i Nuria Selva Fernandez. W książce tej jest mowa o tym jak autorzy opiekują się rannymi i porzuconymi zwierzętami. Oprócz fascynujących opowieści o zwierzętach są piękne zdjęcia. Zachęcamy do jej przeczytania.

Kronikarze 3a

Wspólne czytanie

 

„ Czytać książki to zabawa, no bo książka to podstawa.

Książek trzeba czytać wiele moi drodzy przyjaciele.”

 

W czwartek 13 października przyszła do nas mama Małgosi, aby poczytać nam książkę. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy „ Matyldy”. Bohaterka tej książki to prawdziwy geniusz. Matylda, która przeczytała wszystkie książki z biblioteki wie, jak dać nauczkę niedobrym dorosłym.

 Nic więcej nie napiszemy o tej książce. Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej, to zachęcamy do odwiedzenia naszej szkolnej biblioteki. Szukajcie książki  Roald Dahl „Matylda”.

 

Katarzyna Miziuk

menu głównetreść strony