Projekt ”Chcę być jak Paddington”

W dniach 29 stycznia-9 lutego 2018 r. uczniowie klas 0-III brali udział w projekcie edukacyjnym pt.”Chcę być jak Paddington”.

Celem projektu było rozwijanie poczucia własnej godności i szacunku dla godności innych ludzi, wskazanie wzorców zachowań.

Projekt rozpoczęło obejrzenie filmu pt.”Paddington 2”. Pierwszego dnia po zakończeniu ferii zimowych uczniowie przyszli do szkoły ubrani w brązowe stroje i charakterystyczne czerwone nakrycie głowy. Pisali sprawozdanie z wyjazdu do kina. Redagowali zdania o misiu Paddingtonie. Pisani list do głównego bohatera z zaproszeniem do naszej szkoły oraz redagowali opis wyglądu i cech charakteru niedźwiedzia.

Wszystkie klasy ozdobiły szkolne korytarze podobiznami Paddingtona wykonanymi różnymi technikami plastycznymi.  Chętni rodzice i pani v-ce dyrektor czytali dzieciom fragmenty książki o przygodach misia. Wspólnie uczyliśmy się piosenki pt.”Dobranoc misiu” z choreografią przygotowaną przez uczennice klasy 3C.

Uczniowie podzieleni na małe grupy przygotowali w domach plakaty o różnych rodzajach niedźwiedzi: brunatnym, polarnym, gryzzli. Zadania matematyczne były połączone tematycznie z omawianymi tematami.

Wspólne spożycie „misiowych smakołyków” zakończyło nasz projekt.

 

menu głównetreść strony